Jak kupić?

1Zadzwoń (+48) 44 737 81 11
3Lub na Allegro.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, indiwidualnej oferty, napisz: biuro [ @ ] agroperlit.pl .

Godziny otwarcia

Zawady 41c, 97-400 Bełchatów
Poniedziałek-Piątek: 08:00 - 17:00
Sobota - Tylko po wcześniejszym umówieniu!

Hodowanie żywności na dachach

Brooklyn Grange rooftop farm New York City 1

Hodowanie żywności na dachach.

Co można zrobić, aby zredukować nagrzewanie się ostatnich pięter budynków w upalne lato? Założyć na dachu ogród! Jednocześnie uzyskujemy termoizolację oraz efektowny i ekologiczny dach!
W przypadku tego starego budynku nie można było sobie pozwolić na zbytnie jego obciążenie, dlatego w podłożu zastosowano ponad 80% AgroPerlitu - niemal trzykrotnie więcej niż w standardowych mieszankach perlitu z ziemią.

Jak się to robi?

Zaczyna się od podziału dachu na sekcje pożądanej wielkości. Każdą sekcję wykłada się najpierw geowłókniną, która jest dolnym stabilizatorem podłoża, pozwalającym jednocześnie na przesiąkanie nadmiaru wilgoci z podłoża. Dzięki temu, podczas intensywnych opadów deszczu, rośliny nie zostaną „utopione”, a całe podłoże nie będzie nadmiernie obciążać konstrukcji dachu, kiedy namoknie.
Kolejną warstwą jest mieszanka AgroPerlitu z ziemią - w tym przypadku użyto 10 centymetrów tego podłoża. Ostatnią, wierzchnią warstwą, jest warstwa nawożąca z kompostu. Pełni ona także rolę warstwy wiatrochronnej dla mieszanki perlitu z ziemią. Dla podłoża o tak dużej zawartości perlitu, mocno rozrzedzonego, bardzo istotne jest zachowanie poziomu azotu - dlatego też wstępnie zasiano rośliny wiążące azot z powietrza do postaci amoniaku, takie jak koniczyna i rośliny strączkowe.

Kilka słów o perlicie

Perlit to materiał pochodzenia wulkanicznego, który zwiększa swoją objętość podczas wyprażania. Perlit stosowany w ogrodnictwie waży, w zależności od frakcji, od 80 do 120kg/m3. Kiedy doda się go do ziemi celem uzyskania podłoża dla roślin, uzyskuje się mieszankę o ciężarze rzędu 300-500kg/m3.

Zalety

  • Szybki rozwój roślin,
  • Termoizolacja, jako dodatek do zielonego dachu
  • Niski koszt wykonania
  • Brak potrzeby częstego doglądania
  • Nowoczesne wykorzystanie przestrzeni
  • Wykorzystywanie deszczówki

Artykuł zaczerpnięty z http://perlite.org/

GÓRA

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.