Jak kupić?

1Zadzwoń (+48) 44 737 81 11
3Lub na Allegro.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, indiwidualnej oferty, napisz: biuro [ @ ] agroperlit.pl .

Godziny otwarcia

Zawady 41c, 97-400 Bełchatów
Poniedziałek-Piątek: 08:00 - 17:00
Sobota - Tylko po wcześniejszym umówieniu!

Hydroponiczna hodowla truskawek w perlicie

hydro truskawki

Hydroponiczna hodowla truskawek w AgroPerlicie

Przez lata użytkowania AgroPerlitu, przeprowadzono wiele eksperymentów z jego zastosowaniem. Serię takich eksperymentów przeprowadzono na Krecie, w Instytucie Winorośli, Ogrodnictwa oraz Hodowli Roślin. Eksperymenty te miały na celu określenie wydajności hodowli hydroponicznej z zastosowaniem AgroPerlitu.
Truskawki hodowane były w pojemnikach, w nieogrzewanej szklarni. Testom poddano 4 odmiany truskawek: Brighton, Douglas, Tioga oraz Tuft.

Technologia hodowli

Zastosowano system pojemników piętrowanych o pojemności około 3.5L każdy, zestawionych w kolumny po 6 pojemników. W każdym pojemniku zasadzono po 4 rośliny, więc każda kolumna zawierała ich 24.

Nawadnianie i odżywianie

Celem dostarczania wody i odżywek, zastosowano system nawadniający z kroplomierzami, oraz odprowadzaniem nadmiaru płynów ze spodu kolumny do ponownego użycia w obiegu. Mieszanka odżywek była podawana roślinom 2 do 4 razy dziennie, w zależności od pogody. Skład mieszanki został przedstawiony w tabeli obok.

Najlepsze wyniki na Brighton

Hodowlę truskawek kontynuowano przez okres pięciu miesięcy. Normy sprzedaży najszybciej osiągnęła odmiana Brighton. Największe plony osiągnęła także ta sama odmiana. Zaraz za nią uplasowały się kolejno odmiany Douglas, Tuft oraz Tioga.
Plony z każdej odmiany przedstawiono w poniższej tabeli.

Artykuł zaczerpnięty z http://perlite.org/

GÓRA

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.