Jak kupić?

1Zadzwoń (+48) 44 737 81 11
3Lub na Allegro.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, indiwidualnej oferty, napisz: biuro [ @ ] agroperlit.pl .

Godziny otwarcia

Zawady 41c, 97-400 Bełchatów
Poniedziałek-Piątek: 08:00 - 17:00
Sobota - Tylko po wcześniejszym umówieniu!

Ogrody na dachu

zielony dach

Ogrody na dachu, delikatne dla jego konstrukcji… czyli lekkie rozwiązania ciężkich problemów.

Obecne trendy projektowania nowoczesnych rozwiązań przyjaznych dla środowiska, umocniły gałąź zastosowania dla AgorPerlitu jako podstawy lekkiego podłoża dla ogrodów na dachu. Typowa ziemia może ważyć około 1600kg/m3, podczas gdy mieszanka AgroPerlitu z np. torfem jest trzykrotnie lżejsza, oraz ma zapewnia znacznie lepsze warunki powietrzno-wodne dla roślin!

Dodatkowym atutem mieszanek podłożowych bazujących na perlicie jest ich niższy koszt transportu. W dobie niepewnych (i wysokich) cen paliwa, oszczędności kosztów transportu rzędu 30-40% są niepodważalnym atutem tego rozwiązania.

Powody stosowania

Mieszanki podłożowe na bazie AgroPerlitu są często stosowane przez zawodowych hodowców. Tworzą lekkie podłoża dla roślin na ogrodach dachowych oraz w wielu innych miejscach, gdzie liczy się waga podłoża.

Zalety

  • Mała waga - perlit ogrodniczy zmieszany z torfem, po namoczeniu waży około 600kg/m3. Namoknięta ziemia jest 3 do 4 razy cięższa. Można w ten sposób łatwo ograniczyć masę całej rośliny o minimum 60%
  • Wytrzymałość materiału - perlit jest materiałem pochodzenia mineralnego. W przeciwieństwie do organicznych dodatków do gleby (np. włókien kokosowych, łusek kawy, plewów ryżowych), nie ulega rozkładowi gnilnemu.
  • Zdolność magazynowania wody i odżywek - perlit może zatrzymać w sobie ilość wody i odżywek czterokrotnie przekraczającą jego masę, nadal nie rozmiękając. Jednocześnie poprawia napowietrzenie korzeni, oraz wspomaga magazynowanie mikroelementów w glebie.
  • Obojętny chemicznie - Perlit ma odczyn pH bliski neutralnemu (6.8-7.2), nie wpływa znacząco na odczyn reszty podłoża. Nie trzeba go przepłukiwać roztworami kwasowymi/zasadowymi celem neutralizacji pH.
  • Sterylny - Perlit wytwarza się poprzez wyprażanie w temperaturze przekraczającej 1000stC. Jest wolny od bakterii, insektów, chwastów oraz innych problemów odglebowych.
  • Bezpieczny i łatwy w użyciu - Perlit jest czysty, bezwonny, nie sprawia problemów w transporcie. Można go używać w mikroskali z takim samym powodzeniem jak w skali przemysłowej - tak samo dobrze nadaje się jako dodatek do ziemi w doniczce, jak i jako podłoże w wielohektarowych uprawach.

Artykuł zaczerpnięty z http://perlite.org/

GÓRA

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.