Jak kupić?

1Zadzwoń (+48) 44 737 81 11
3Lub na Allegro.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, indiwidualnej oferty, napisz: biuro [ @ ] agroperlit.pl .

Godziny otwarcia

Zawady 41c, 97-400 Bełchatów
Poniedziałek-Piątek: 08:00 - 17:00
Sobota - Tylko po wcześniejszym umówieniu!

Hydroponiczna hodowla truskawek w perlicie

hydro truskawki

Hydroponiczna hodowla truskawek w AgroPerlicie

Przez lata użytkowania AgroPerlitu, przeprowadzono wiele eksperymentów z jego zastosowaniem. Serię takich eksperymentów przeprowadzono na Krecie, w Instytucie Winorośli, Ogrodnictwa oraz Hodowli Roślin. Eksperymenty te miały na celu określenie wydajności hodowli hydroponicznej z zastosowaniem AgroPerlitu.
Truskawki hodowane były w pojemnikach, w nieogrzewanej szklarni. Testom poddano 4 odmiany truskawek: Brighton, Douglas, Tioga oraz Tuft.

Rola perlitu w uprawach hydroponicznych

HeilOverview1

Rola AgroPerlitu w uprawach hydroponicznych

AgroPerlit ogrodniczy jest materiałem dobrze znanym i ma godną pozazdroszczenia pozycję jako podłoże do rozsad oraz dalszej hodowli. Był z powodzeniem używany w niemal każdym zapotrzebowaniu ogrodniczym - od hodowli szklarniowych, poprzez zastosowania na polach i w ogrodach, jako remedium na problemy z utrzymaniem stanu boisk piłkarskich, a kończąc na doniczkach. Z czasem dowiódł swojej wyższości nad innymi podłożami w zastosowaniach tak zawodowych, jak i w domowych - uprawy hydroponiczne nie są wyjątkiem. Intensywne testy przez kolejne lata dowiodły, że AgroPerlit doskonale nadaje się do wszelkich upraw hydroponicznych - np. uprawa pomidora daje plony o 5-10% większe niż uprawa na wełnie skalnej. Jako dodatek do większych plonów, AgroPerlit jest łatwiejszym materiałem pod kątem kontroli hodowli.

GÓRA

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.